fbpx

לתאום פגישה:

איך להתאים את שמלת הערב לסוג האירוע?

איך להתאים את שמלת הערב לסוג האירוע?

כולכן חכמות, כולכן פאשניסטיות, כולכן קראתן את מאמרי אנה וינטור מכל זווית אפשרית וכנראה, אם אתן כאן, יהיה קשה לחדש לכן משהו על רזי הסטיילינג. כולכן יודעות איך ללבוש שמלה קטנה שחורה (Little Black Dress או LBD), איך לאבזר שמלה בגזרת פעמון ומה גודל המחשוף הנכון. ולכן, לא נספר לכן את כל זה כאן. מה שננסה לעשות כאן זה לאתגר את האופן שבו מקובל להתאים שמלה לאירועים שונים.

הקיץ כאן וזו עונת החתונות (לא מן הנמנע שזו גם עונת הבריתות, הבר/בת מצוות) וזו גם עונת טקסי הסיום עונת המסיבות, מסיבות החוף, מסיבות חוף בחו״ל, מסיבות במועדונים בחו״ל וכל שאר החגיגות והפסטיבלים. כל כך הרבה אירועים, כל כך הרבה שמלות – ואנחנו לא רוצות להוציא כל כך הרבה כסף. אז הנה המדריך שיאפשר לכן לרקוד בכל המסיבות (ועל כל החתונות) עם כמעט אותה שמלה. המדריך הזה כתוב בלשון נקבה, אבל הוא רלוונטי לכל המגדרים אוהבי השמלות באשר הם.

להתחיל מהנעליים

הסוד הוא, כמובן, הנעליים. ננסח זאת בצורה בוטה – לבשו שק עם עקבי סטילטו וכולם יניחו שהשמלה היא של מעצב סודי מניו יורק שהולך להיות הדבר הבא. ועכשיו תשאלו האם כותבת שורות אלו מקדשת את עקבי הסטילטו. ממש לא. נהפוך הוא! אנחנו הכי יפות שנוח לנו. ולכן, אם פניך מועדות למסיבה במועדון שווה בברצלונה במטרה לחרוך את הרחבה – כדאי מאוד שתוותרי על העקבים ועל השמלה הקטנה השחורה. טוניקה או שמלה בגזרת בלון עם נעלים שטוחות (כן, גם אולסטארס) בהחלט יעשו את העבודה.

מודעות

חדות האבחנה ביניכן בוודאי יסיקו מהסעיף הקודם ששמלה קטנה שחורה הולכת אך ורק עם עקבי סטילטו. ובכן, כמו כל דבר מורכב, גם לנקודה הזו יש שתי תשובות: כן ולא. שנים של דידוי על עקבים קיבעו במוחנו את המוסכמה שעקבי סטילטו מוסיפים נופך של סקס אפיל לכל שמלה. לכן, לא מן הנמנע לקבוע שעקבים (לא רק סטילטו) ישדרגו כל שמלה. אבל כולנו יודעות שעקבים אינם דבר נוח או בריא. האם זה אומר שאנחנו צריכות לשכוח משמלות שחורות קטנות או מכל שמלת ערב אחרת שנהוג ללבוש עם עקבים? חלילה. כל שמלה – כן, קראתן נכון – כל שמלה אפשר ללבוש גם עם נעליים בגרסה שטוחה או עם עקבים נמוכים. נעלי בובה, מגפיים, מגפונים או סנדלים בגזרותיהם השונות יתנו לכל שמלת ערב אלגנטית פרשנות אחרת. מודעות היא שם המשחק.

שחור הוא הצבע הלוהט ביותר

זו הנחה שנכונה תמיד. אבל לא לכל אירוע הצבע השחור יהיה הבחירה הנכונה. בחתונת אחר הצהריים על חוף הים, שחור יעבוד פחות טוב. שמלה ארוכה עם הדפסים בגוונים של כתום או חום וסנדלים בהחלט יוכלו לעשות את העבודה, או שמלה קצרה עם גב חשוף בגוונים של כחול כהה. ומה לגבי לבן? רבות מבנות ישראל לובשות לבן בקיץ, ביחוד בט״ו באב הגם שמדובר במסורת – חשיפת השיזוף לעיני כל שיוכלו לשזוף בו את מבטיהם – אבל שמלה לבנה מועדת לפורענות. היא בעלת פוטנציאל שקיפות גבוה (אל תגידו "לא ידעתי"), נטייה להתלכלך ועוד כהנה וכהנה רעות חולות. אז מתי ללבוש שמלה לבנה? התשובה היא… כמעט אף פעם. אולי מתחת לחופה. אבל גם שם כדאי ורצוי להתחיל לגוון.

לאן את הולכת?

אם אתן יודעות איפה הערב יתחיל, אבל לא ממש יודעות היכן הוא ייגמר – כדאי לבחור שמלה שתאפשר לכן לשוטט ולא תגביל את ההליכה שלכן. ואם נכוויתן מצננת מזגנים הקיץ, כדאי מאוד שהשמלה שלכן תעבוד טוב עם קרדיגן. זו יכולה להיות שמלת סטרפלס או שמלה בעלת כתפיות ספגטי. את צינת המזגן קשה מאוד לחזות – הכינו את כתפיכן לקור.

לסיכום, בחירה נכונה של שמלה מתחילה בנעלים. הקיץ מלא באירועים – לקפץ בחתונה, לשוטט בעיר גדולה או פשוט לשבת בבר וליהנות מהמוחיטו שלכן, ברגע שתבינו עם אילו נעליים תרצו להעביר כל אירוע – השמלה הנכונה כבר תגיע מעצמה.

נכתב באדיבות http://www.telya.co.il/

Call Now Button